choroby serca

medycyna stylu życia

ryzyko chorób serca

Działalność Naukowa

........

Pracuję jako dietetyk w Insytytucie Chorób Serca Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Jana Mikuliczna Radeckiego we Wrocławiu.

Ponadto jestem adiunktem badawczo-dydaktycznym w Katedrze Ratownictwa Medycznego (Wydział Nauk o Zdrowiu, Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu).  

Jestem także członkiem członkiem zespołu badawczego Group in Research in Care (GRUPAC), Faculty of Health Science, University of La Rioja (Logroño, Spain). 

 

Moje zainteresowania naukowe dotyczą m.in. szeroko pojętej dietetyki, medycyny ratunkowej, medycyny stylu życia i zdrowia publicznego. Moja aktywność naukowa jest skierowana na badania dotyczące stanu odżywienia i chorób układu sercowo-naczyniowego.

 

Głównym nurtem badań oraz aktywności klinicznej jest opieka nad pacjentami z chorobami serca, w szczególności edukacja w tej grupie chorych.

 

W chwili obecnej interesuje się tematyką wpływu stanu odżywienia na śmiertelność i długość hospitalizacji u pacjentów w stanie zagrożenia zdrowia i życia - w szczególności w chorobach układu krążenia.

 

 Moją działalność naukową można śledzić w następujacych miejscach:

 
 Profil Naukowy: 

 

 
Bazy prac naukowych: 

Książki: 


 

 

 

 

 

 Zadaj swoje
pytania

........

Jestem do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godz. 10:00 - 18:00. W trosce o bezpieczeństwo Twoich danych osobowych działam zgodnie z przepisami RODO - przeczytaj więcej w POLITYCE PRYWATNOŚCI.

Zapraszam do zapoznania się z REGULAMINEM naszych usług.

napisz: michal@nutriteam.pl
▸ zadzwoń: 507 336 277dr hab. Michał Czapla | Diety w chorobach serca | Dietoterapia otyłości|Diety roślinne
---
Copyrights © 2020 | drCzapla.pl